top of page

15 důvodů, proč je výhodnější být ženou – lasicí


Když říkám “buď méně slepice a více lasice”, tak to má svůj důvod. Nemyslím to jako urážku, ale podnět k zamyšlení. Běžně neuvažujeme jakou ženou se chceme stát, formuje nás naše okolí, jehož vzorce chování přejímáme. Častý názor je, že jsme “nějací” a s tím už se nedá nic dělat. Omyl. Žena – lasice je tvůrce svého života i osobnosti. Samozřejmě, sklony k určitým vlastnostem nám byly dány do vínku, ale my samy máme možnost formovat svou osobnost i povahové vlastnosti.


Pro ty, které nečetly moje první články a nejsou si jisté, kdo vlastně ta “lasice” je, tak mi dovolte malé shrnutí. Lasice je žena s pozitivní ženskou energií. Nebojuje s muži, naopak s nimi tvoří přirozenou symbiózu. K dosažení svých cílů používá ženské “taktiky”, na které muži slyší a necítí se k čemukoliv nuceni. Lasice je rovnocenná partnerka, která si ve vztahu řekne svoje, ale nemá potřebu jít do zbytečných konfrontací, má totiž zdravé sebevědomí a nepotřebuje si nic dokazovat. Žena – lasice je schopna nadhledu nad situace a má značnou dávku sebereflexe. A proč je tedy výhodnější být ženou - lasicí?


1) Soulad s přirozenou ženskou energií – pokud žena popírá svoji ženskou energii a využívá spíš tu mužskou, popírá své přirozené vnitřní já, čímž jde proti sobě a nemůže být vnitřně spokojená. Lasice je se svojí ženskostí v harmonii.

2) Více pomoci od partnera i mužů všeobecně – muži jsou rádi nápomocní a užiteční a lasice ví jak na to (viz můj článek “Jak motivovat muže k pomáhání v domácnosti”).

3) Duševní pohoda – lasice vnímá svět s nadhledem a je silná žena – duchovně, moudrostí. Proto se nezabývá maličkostmi a nenechá se jen tak něčím rozhodit.

4) Dobrá nálada – lasice je po většinu času v dobré náladě, má totiž pozitivní myšlení, které jí přitahuje pozitivní věci do života. Nevidí překážky, ale možnosti.

5) Úspěch u mužů – muži ženskou energii vycítí a je pro ně přitažlivá. Ženy lasice tak mají větší pravděpodobnost úspěchu u mužů a co víc – dokáží si je udržet.

6) Lasice je šelmička – lasice je sice roztomilá šelmička, ale nezapomínejte, má ostré zoubky a jak se jednou zakousne, tak je vymalováno. Má svojí hrdost, ale nejedná na základě ega.

7) Konkurenční výhoda v práci – ženám se připisují určité vlastnosti, které vhodně doplňují ty mužské i na pracovišti. Slepice často tvoří nepříjemnou atmosféru v kolektivu, jsou hádavé a pomlouvačné. Lasice vhodně využívá kladné ženské vlastnosti i v práci a nedělá ze sebe, na rozdíl od mnohých, chlapa ani pomstychtivou slepici.

8) Intuice – napojení na vnitřní já probudí intuici, která pomůže v rozhodování a správném směrování, a to i v otázkách vztahu.

9) Snažší dosahování cílů – lasice svá přání prezentuje nenásilnou formou, její síla tkví v jemnosti a trpělivosti. Muž se necítí nucen a je mnohem ochotnější plnit přání jeho ženy.

10) Tvůrce svého života – se vším se dá pracovat a vše se dá obrátit v náš prospěch. Lasice cítí zodpovědnost za svoje rozhodnutí i chování a nehází vinu na ostatní.

11) Kvalitní vztah – lasice na vztahu pracuje, konfliktům a nedorozuměním umí předcházet a pokud nastanou, řešit je. Partnera se nesnaží měnit a respektuje jeho názory.

12) Zdravé sebevědomí – sebevědomí je základ, od kterého se odvíjí mnoho. Lasice si váží sama sebe, nenechá si tedy líbit, pokud s ní někdo nezachází tak, jak by měl. Pečuje o sebe a umí si udělat radost.

13) Pocit bezpečí – protože je lasice v pozici tvůrce svého života a má v život důvěru, cítí se tak bezpečněji, než někdo, jehož život je v rukou ostatních (partnera).

14) Přitahuje si kvalitnější partnery – sebevědomá, vyrovnaná žena přitahuje vyrovnané partnery. Můžou se o ní pokoušet i jak jim říkám “divnochlapi”, ty ale brzy prokoukne a nenechá se zmanipulovat.

15) Užívání si přítomného okamžiku – minulost je naprosto zbytečné řešit. Co se stalo, stalo se, lasice si vezme ponaučení a jde dál. Budoucnost je určitě vhodné jednou za čas plánovat, ujasnit si směr cesty a tu si pak příležitostně zkontrolovat. Lasice si užívá přítomnost a nestresuje se myšlenkami “co by, kdyby”.


Mnohé z vás jsou lasicí přirozeně nebo jste k tomu dospěly životními zkušenostmi. Nezáleží na věku ani situaci, ve které se nacházíte - vnitřní změnu můžete začít kdykoliv, jen musíte chtít. Být ženou totiž není málo, je to naše jemná síla, kterou jen musíme umět využít v náš prospěch a nemusíme při tom soupeřit s muži ani se sebou navzájem. Každá jste jedinečná a každá můžete být “spokojenou lasicí”. Důvody, proč je to výhodnější už máte…Tak jak to je?

183 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Důvěra je jedním ze základů zdravého vztahu. V minulém článku – Jak to vidí Lasice: Nejčastější zabijáci důvěry – jsem psala o tom, čím si důvěru ve vztahu spolehlivě zničíte. Tentokrát se podíváme na

Že je důvěra pro zdravý vztah zásadní, to asi tušíme všichni. Víš ale, čím vším se důvěra nabourává a ztrácí? Ztráta důvěry totiž nemusí být způsobena jen nějakou konkrétní věcí, ale může se vytrácet

Ve vztahu přirozeně dřív nebo později nastane situace, kdy dojde k názorovému střetu. Co je ale důležité? Jaký v této situaci zaujmeme postoj. Jaké jsou typické způsoby řešení a co je ovlivňuje? Který

Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page