Existuje kamarádství mezi mužem a ženou?

Na svých sociálních sítích jsem se vás ptala, zda si myslíte, že existuje čisté přátelství mezi mužem a ženou. Téma u vás vzbudilo velký ohlas. Reakce ale byly dle očekávání různorodé a často i protichůdné. Jak to tedy je? Může přátelství s opačným pohlavím opravdu fungovat?


Některé z vás jsou zásadně proti, protože už se zklamaly, když daly důvěru partnerovi a jeho “kámošce”, pro jiné je to nepředstavitelné, protože samy přátelství jako takové s opačným pohlavím nepraktikují a další tomu nevěří už z principu.


Pak tu máme ale “partu” žen, které by za své přátelství s chlapem daly ruku do ohně. Funguje jim roky a ač mají partnery nebo ne, jejich kamarádství zůstává na čistě platonické úrovni. Případně má jejich partner kamarádku, kterou více či méně tolerují.


Já to vidím tak, že zrovna toto téma je zásadním způsobem individuální. Je to kus od kusu jiné a mám za to, že nejde dát jednoznačné “rozhřešení”. Mužsko-ženské přátelství jsem rozdělila do tří nejčastějších zón, ve kterých se mohou nacházet.

ZÓNA BEZPEČNÉHO PŘÁTELSTVÍ

Sem bych zahrnula dlouholetá přátelství, která vznikla například už ve škole, při volnočasových aktivitách nebo třeba v pracovním kolektivu. Jde o to, že přátelství má stabilní základy a bylo možné ho v průběhu let “prověřit”. Všechny asi vycítíme, zda probíhá určité jiskření nebo nikoliv. Pokud mezi přáteli za dlouhé roky nic víc nevzniklo, nežárlí na sebe a berou se spíš jako brácha se ségrou, je možné, že takové přátelství opravdu fungovat bude. Razítko na 100% bezpečnost vám nedá nikdo, ale zde to vidím jako nejpravděpodobněji funkční. V bezpečné zóně se také nacházejí přátelé z gay komunity, kteří bývají bez problému tolerováni i žárlivějšími partnery.

V každém případě také záleží, co si kdo z nás pod přátelstvím muž – žena představuje a kde jsou jeho hranice. Pro někoho je v pořádku občasná káva nebo společný sport, někdo akceptuje i výlety nebo dokonce zájezdy a pro jiného je nepříjemný i pracovní oběd.


Všeobecně se dá říct, že přátelství, která trvala už delší dobu před započetím našeho partnerského vztahu, by měla být alespoň tolerována. Muž není náš majetek a má právo na to vybírat si své přátele sám. Mnoho žen ale vidí konkurenci úplně všude a dělá zbytečné žárlivé scény kvůli maličkostem. Pokud máš o jeho kamarádce pochybnosti, zjisti nejdřív sama u sebe, zda nemáš problém s přehnanou žárlivostí. To pak totiž není tolik o jeho kamarádce, jako o tobě. Jestli tam přesto vidíš ohrožení, můžeš využít taktiku “přátele měj blízko, nepřátele ještě blíž”.

Tak jak to je? Máš problém se žárlivostí? Objednej se na konzultaci v záložce Rezervace. Pro víc tipů sleduj Instagram: @jak_to_vidi_lasice nebo Facebook: Jak to vidí Lasice.

101 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Rozpoznej falešné sebevědomí!

Sebevědomí je sexy a navíc otevírá dveře nejen ve vztazích, ale celkově v životě. Také ode mě často slyšíte, že zdravé sebevědomí je základem pro zdravý vztah. Jistí lidé jsou si toho vědomi, a když n