top of page

Problém s početím - problém ve vztahu?

Jsou mezi námi páry, které řeší velmi citlivý problém a tou je neplodnost nebo problematické početí. Moderní i východní medicína dnes nabízí mnoho možností, jak tuto situaci vyřešit. Přesto je to cesta, která není o jedné spolknuté pilulce a zejména ženy musí podstupovat často náročnější proces, aby se se jim vysněné těhotenství podařilo a pár se rozrostl o nového potomka. Pro ženy tento proces může být stresující, ale nejen pro ně, dotýká se to i mužů. Na ty se ale často zapomíná. Jak si proto v situaci, kdy řešíme problém s početím, zachovat zdravý vztah?


Muži jsou tak nějak od přírody citlivější na svoje mužství a s tím spojenou plodnost. ”Rozsévat”

a plodit potomky je jejich přirozený pud. A tak už jen možnost, že by v této oblasti mohli selhat, je pro ně velmi stresující a ponižující. A stejně tak vyšetření, bez které se tato kontrola plodnosti neobejde. V těchto situacích je na ženě, aby u svého muže podporovala pocit samce více, než kdy dřív. Pokud je možnost početí přirozenou cestou, i když za pomoci medicíny, pak je samozřejmě důležité, aby ze vztahu nevyprchala vášeň. Aby muži se nevkradl pocit, že je místo manžela a chtěného partnera pouhý inseminátor.


Žena to má v oblasti samotného sexuálního styku mnohem jednodušší. V podstatě stačí roztáhnout nohy a zbytek dokončí muž. Jeho pohlavní ústrojí je však úzce spjato s psychikou a pokud je v této oblasti rozhozen, může se ještě ke všemu dostavit problém s erekcí a to je něco, bez čeho počít nelze. Zachovat si zdravý rozum, emoční blízkost a intimitu je důležité pro oba partnery. Žena, které tikají biologické hodiny se nezřídka pod tímto tlakem zakousne do oplodňovací mise natolik, že do vztahu přinese silný tlak, nervozitu a stres. Takové prostředí muže určitě k nějakým extrémním výkonům nemotivuje. Ale i žena sama by také měla být především v psychické pohodě.


Velmi se věnuji tématu mužské a ženské role v životě. Pokud žena jede na výkon, dostává se v podstatě do mužské energie. Jako žena však pro početí potřebuje právě ženskou energii a hormony. Možná to nevíte, ale nejčastější problém při zplození potomka u žen je právě z důvodu vysoké hladiny mužského testosteronu.


Pár, který nemůže delší dobu počít, pochopitelně hledá pomoc u odborníků. Zamyslete se však také nad tím, co můžete zlepšit sami doma. Ať už se to týká životního stylu, komunikace nebo právě vnitřního nastavení. Žena by se měla zaměřovat na obnovu navázání vztahu s vlastní ženskou energií a podpořit svého muže v té mužské. Neustále se opakují situace, kdy ženy své chlapy v podstatě kastrují – komandují, napomínají, vše rozhodují. A pak se diví, že se jejich miláček nehrne do postelových aktivit.


Svého muže bychom měly v jeho chlapské roli podporovat neustále a při oplodňovacích peripetiích ještě víc. Dávejte muži najevo, že se vám sexuální aktivita líbí a chcete jeho, ne jen jeho spermie. Muži chtějí ženy obšťastňovat a pokud se jim dostane odpovídajícího ohodnocení, milerádi budou svojí manželskou povinnost plnit. Nátlak a “provozní” sex v předem naplánovaných dnech pro ně opravdu motivace není. Naopak se můžou šprajcnout, což se dotkne ženy a vede to k rozepřím ve vztahu, nepochopení a odcizení. A jak se v takové atmosféře chcete snažit o miminko?


Muž se v takové situaci může stáhnout úplně a nezapomeňte, že na klasické početí musí být stále dva lidé a proto je ve vašem zájmu vztah zachovat a samozřejmě v co nejlepší kvalitě, ať už kvůli atmosféře do které chcete nového potomka přivést, tak kvůli vám samotným. Pila, na kterou se tlačí, také neřeže. Tak se zamyslete nad svým přístupem k otázce početí. Třeba ta poslední věc, která pomůže je trochu povolit a uvolnit se…74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Důvěra je jedním ze základů zdravého vztahu. V minulém článku – Jak to vidí Lasice: Nejčastější zabijáci důvěry – jsem psala o tom, čím si důvěru ve vztahu spolehlivě zničíte. Tentokrát se podíváme na

Že je důvěra pro zdravý vztah zásadní, to asi tušíme všichni. Víš ale, čím vším se důvěra nabourává a ztrácí? Ztráta důvěry totiž nemusí být způsobena jen nějakou konkrétní věcí, ale může se vytrácet

Ve vztahu přirozeně dřív nebo později nastane situace, kdy dojde k názorovému střetu. Co je ale důležité? Jaký v této situaci zaujmeme postoj. Jaké jsou typické způsoby řešení a co je ovlivňuje? Který

Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page